Kütyük
Motorola A830 – UMTS telefon még idén
A többi gyártóval ellentétben a Motorola még idén piacra kívánja dobni első UMTS mobiltelefonját, az A830-at. A telefon ára azonban elrettentheti az érdeklődőket: beépített kamerával együtt 1499 euró (360.000 Ft).
A Motorola még 2002 februárban bejelentette az első UMTS mobiltelefonját, az A830-at. A telefon fejlesztése továbbra is folyik, azonban a Motorola bejelentése szerint még idén piacra kerül. Az A830-as két változatban lesz kapható: beépített digitális kamerával és anélkül. A készülék ára kamera nélkül is igen borsos lesz: 1199 euró (290.000 Ft), kamerával együtt pedig 1499 eurót (360.000 Ft) kell fizetnünk érte.
A Motorola februári közleményében még A820-nak hívták a telefont, ez a modell azonban nem kerül piacra, csak a továbbfejlesztett változata az A830. A telefon több sávon képes üzemelni, használhatjuk 900, 1800 és 1900 MHz-es GSM hálózatokon és természetesen az UMTS hálózaton. A készülékbe MP3 lejátszót is beépítettek, valamint a mai telefonokra jellemző technikai újítások megtalálhatóak benne (GPRS és Bluetooth kompatibilis, MMS képes). Az MP3 lejátszón kívül még egy extra található a telefonban: A-GPS-szel szerelték fel, mely a helymeghatározásban segít.
Az UMTS mobiltelefonok rendkívül magas energiafogyasztása a ma már igen nagy kapacitású akkumulátorokat is hamar lemeríti. Így a nemrég bejelentett Nokia 6650-eshez hasonlóan ez a telefon is rendkívül rövid beszélgetési időt engedélyez: mindössze két órát, a készenléti idő viszont 8 nap.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2002/10/07/motorola-a830-umts-telefon-meg-iden/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





