Connect with us
Hirdetés

technokrata

3D-s képek az Interneten

Kütyük

3D-s képek az Interneten

Egységes szabvány hiányában a 3 dimenziós megjelenítés nem terjedt el túlságosan az Interneten, azonban ez hamarosan megváltozhat.

Egy szoftver- és hardvergyártókból álló konzorcium, a CAD (computer-aided design) 3D Working Group elhatározta, hogy olyan szabványt hoznak létre, melynek révén az Internetet eláraszthatják a digitalizált 3D-s képek.

Az olyan tagokat, mint Microsoft, Intel, ATI stb. magában tömörítő szervezet munkája révén a bútortervezők, autógyártók és egyéb cégek könnyen kirakhatják a Világhálóra termékeik három dimenziós képeit. A szoftverfejlesztők pedig olyan böngészőket hozhatnak létre, melyek egységesen képesek lesznek kezelni az ilyen állományokat.

Az Autodesket egyelőre még tagként nem jegyző csoport tervei szerint a szabvány 2003-ra egy bemutatkozó verzióval már képes lesz megmutatni, mire is képes. Elterjedését valószínűleg nagyban segíteni fogja, hogy használata mentes lesz mindenféle szerzői jogdíjtól. Ezzel elhárul a korábbi hasonló kísérletek egyik legnagyobb akadálya – a szabvány potenciális felhasználóinál jelentkező jelentős többletköltség nagy részét ugyanis a jogdíjak tették ki.



[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2002/07/23/3d-s-kepek-az-interneten/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Kütyük

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés