Connect with us
Hirdetés

technokrata

Saját Dacia kell a Fiatnak is

Garázs

Saját Dacia kell a Fiatnak is

A Fiat fontolgatja, hogy egy Dacia-rivális fapados márkát alapít a közeljövőben.

A Renault sokkal nagyobb sikert aratott a Daciával, mint amire bárki számított volna. A riválisok is csak most, eléggé megkésve ismerték fel, hogy egy fapados márkával pénzt is lehet csinálni, mindenki akar egyet magának.

Legutóbb a Fiat állt be a sorba, Sergio Marchionne vezérigazgató jelentette be, hogy el tudna képzelni egy Daciához hasonló márkát az olaszok kínálatában. Konkrétumokról nem beszélt, de annyi biztos, hogy a márka autóit Európán kívül készítenék, mert egy 7500 eurónál olcsóbb, olasz építésű autón nem lehet profitot realizálni.

A márka nevéről is csak találgatni lehet egyelőre, de ésszerűnek tűnik például az Innocenti név használata. Ezt 1990-ben vásárolta meg a Fiat.



[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/garazs/2013/02/05/sajat-dacia-kell-a-fiatnak-is/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]

További Garázs

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés