Garázs
Kínából kap segélyt a Saab
Azonnali segélyt kap Kínából a csődtől fenyegetett svéd Saab.
A cég szóvivője rádiónyilatkozatában elmondta: az új tulajdonos, a kínai Youngman autógyár a szükséges pénzt rendelkezésre bocsátotta. A szóvivő az összeg nagyságáról nem nyilatkozott. Az azonban továbbra is nyitott, hogy a 3500 alkalmazott két hete esedékes bérét mikor tudják kifizetni.
Kínai tulajdonba kerül a svéd Saab – közölte október végén a társaság csődbiztosa, aki egyben leállíttatta a szeptember vége óta folyamatban lévő csődvédelmi eljárást.
Az aláírt szándéknyilatkozat értelmében a pekingi Yougman autógyár és a Pang Da autókereskedelmi vállalat megveszi az összes részvényt – médiaértesülések szerint 100 millió euróért -, és biztosítja a pénzt a svéd autógyár átszervezéséhez.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/garazs/2011/12/14/kinabol-kap-segelyt-a-saab/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





