Új mérföldkő a Messer és a Pécsi Tudományegyetem hidrogénipari együttműködésében
A díjat évente egy hallgató nyerheti el a PTE Műszaki és Informatikai Karán működő „Tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakmérnök/szakember” képzés résztvevői közül.
Az elismerés egy szemeszter tandíjának megfelelő pénzjutalommal jár, és célja, hogy támogassa az innovációt, ösztönözze a gyakorlati szempontból releváns kutatásokat, és elősegítse a hidrogéntechnológia fejlődését. A diplomamunkák elbírálását a záróvizsga bizottság végzi, kiegészülve a Messer Hungarogáz Kft. által delegált ipari szakértővel – ezzel is biztosítva a gyakorlati szempontok érvényesülését.

A Messer Diplomamunka Nívódíj célja a hidrogéntechnológia és tüzelőanyag-cellák területén végzett kimagasló diplomamunkák elismerése a Pécsi Tudományegyetemmel való oktatási együttműködés keretében.
A Messer szakértői hosszú évek óta aktívan részt vesznek a képzésben, rendszeresen tartanak előadásokat, 2025-től pedig a vállalat egy munkatársa oktatja a „Műveletek hidrogén gázzal” című tantárgyat is. A hallgatók a képzés részeként, a Hidrogénszakmérnöki Nap keretén belül látogatást tettek a Messer hidrogénüzemében, ahol az elméleti tudásukat gyakorlati tapasztalatokkal mélyíthették el.
„A képzés sokszínű közösségét alkotó hallgatók tapasztalata és elhivatottsága – a pályakezdőktől a több évtizedes szakmai múlttal rendelkező kollégákig – különösen inspiráló közeget teremt. Ebben a szakmai közegben a nívódíj nem csupán anyagi elismerés, hanem valódi visszajelzés a gyakorlati hasznosíthatóságról és a szakmai minőségről.”
– mondta Bakk Diána Teodóra, a PTE Hidrogén Központ operatív vezetője.
„A Messer Diplomamunka Nívódíj létrehozása fontos lépés a hidrogéntechnológia területén végzett kutatások és innovációk támogatásában. Ezzel az elismeréssel szeretnénk ösztönözni és gyakorlati lehetőségekkel is támogatni a hallgatókat, hogy innovatív témák kutatásával és színvonalas feldolgozásával hozzájáruljanak a hidrogéntechnológia fejlődéséhez. Büszkék vagyunk arra, hogy támogathatjuk a jövő szakembereit és elősegíthetjük a fenntartható jövő megteremtését”
– mondta el Bohner Zsolt, a Messer ügyvezető igazgatója a Nívódíj bejelentése alkalmából.
A Messer és a Pécsi Tudományegyetem hosszútávú, dinamikusan fejlődő együttműködésének célja, hogy hozzájáruljon a hazai hidrogéngazdaság fejlődéséhez: egyrészt a szakterület jól képzett, jövőorientált szakembereinek biztosításával, másrészt a lakosság körében történő ismeretterjesztés révén.
További friss híreket talál a Technokrata főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
