Kütyük
Két darab 260 ezer színű LCD az Audiovox új kamerás mobilján
1,3 megapixeles fényképezőgép, vaku, két színes kijelző, Java támogatás, polifonikus csengőhangok – röviden ezek jellemzik leginkább az Audiovox legújabb mobiltelefonját.
A vállalat munkatársai a héten jelentették be a keresztségben CDM-8910 nevet, jobban mondva típusjelzést kapott készüléket. A 89 milliméter hosszú, 48 milliméter széles, 22 milliméter vastag és 91 gramm tömegű készülék háromsávos (800 MHz CDMA, 800 MHz MPS, 1900 MHz PCS) működésre képes és kompatibilis a CDMA2000 1x szabvánnyal.
A CDM-8910 TFT (Thin Film Transistor) technológiájú, 1,8 colos képátlójú belső kijelzője 128×160 pixeles felbontással rendelkezik és a legújabb divatnak megfelelően immár nem kevesebb mint 260 ezer színárnyalat megjelenítésére képes. Különlegességet jelent, hogy az 1 colos, 96×64 képpontos külső kijelző ugyancsak 260 ezer színárnyalatú. A CMOS érzékelős integrált digitális fényképezőgép segítségével akár 1,3 megapixeles felbontású felvételek is készíthetők. A kamera érdekessége a vaku, illetve makró funkció.
Az Audiovox újdonsága harminckét szólamú polifonikus csengőhangokkal van felvértezve, játékkínálata pedig a Java támogatásnak köszönhetően könnyedén tovább bővíthető. A hangvezérlési és kihangosítási szolgáltatásokkal felvértezett készülék ára és piaci debütálása egyelőre ismeretlen.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2004/01/30/ket-darab-260-ezer-szinu-lcd-az-audiovox-uj-kameras-mobiljan/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





