Kütyük
Opera: a Microsoft szándékosan félrevezeti a felhasználókat
Az msn.com az Opera böngészőben szándékosan jelenik meg hibásan.
A norvég Opera Internet-böngésző az elmúlt években egyre népszerűbbé vált, a felhasználók körébe korábbi Internet Explorer használók is bekerültek. Talán ez a tény váltotta ki a Microsoftból azt a meglehetősen tisztességtelen lépést, melyre a napokban fény derült.
Az Opera felhasználói és fejlesztői észrevették, hogy a www.msn.com oldal az Opera böngészőjében máshogy jelenik meg, mint az Explorerben. Az igazi probléma az, hogy nemcsak másképp jelenik meg, de hibásan is – mint az most kiderült, szándékosan.
Az msn.com azonosítja a böngészőt az oldal behívásakor, és más-más style sheetet küld a különböző böngészőknek. Az Operának küldött style sheet azonban hibás, az oldal tartalma pedig jóval kevesebb az Internet Explorernek küldött tartalomnál. A Microsoft hivatalos indoklása szerint az msn.com minden böngészővel így jár el az IE és Mozillán kívül.
Az Opera fejlesztői azonban egy kis trükkel ellenőrizték és bebizonyították ezen állítás valótlanságát: megváltoztatták az Opera böngésző bejelentkezési adatait Oprah névre. Ez alapján az msn.com-nak ugyanazokat az adatokat kellett volna küldenie az “ismeretlen” böngészőnek mint az Operának, azonban nem így történt, az IE-vel azonosan kezelte az Oprah böngészőt. Ez bizonyítja, hogy a Microsoft szándékosan küld hibás és hiányos adatokat az Opera böngészőnek.
A teszt teljes technikai leírása az alábbi linkre kattintva olvasható.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/kutyuk/2003/02/07/opera-a-microsoft-szandekosan-felrevezeti-a-felhasznalokat/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





