technokrata

Lerobbant a Peugeot

Garázs

Az Audi söpört a Le Mans-i 24 óráson, meglepetésre.

Tavaly a franciák diadalmaskodtak. A legendás verseny idei, 78. kiadását megelőző kisebb meccseken is mindig a Peugeot volt a (leg)gyorsabb. A Le Mans-i időmérőn sem történt másképp. Majd a futamon sem látszott elégnek az Audi tempója, erre hármas, tökéletes német győzelem született.

Sokáig semmi sem utalt arra, hogy ne valamelyik gyári 908 HDi nyerne. Még a privát Oreca-oroszlán is verte az R15 TDI-ket. Aztán kiszakadt futómű és megannyi motorhiba, és mindegyik Peugeot kiesett. Az Audi lassabb volt, de célba ért, s 2004 után ismét hármas sikert ünnepelhetett. Sőt, az ingolstadtiak 9 győzelemmel beérték a Ferrarit, az etalon Porsche (16) még messze van.

Egy teljes napon át a mezőny fele, 55 autó bírta. A nyertes csapat (Mike Rockenfeller, Timo Bernhard, Romain Dumas) 397 kört, töb mint 5410 km-et tett meg, rekord.