Garázs
Tavasszal debütál az új Suzuki Swift Sport
Tanulmányként Pekingben mutatkozik be az új Swift Sport.
Néhány hónapot még várni kell az új Suzuki Swift Sport bemutatkozására, a legfrissebb hírek szerint az áprilisi Pekingi Autószalonon debütál. Egyelőre csak tanulmányként beszélnek a Swift R névre keresztelt modellről, de elképzelhető, hogy a generációváltással a nevet is lecserélik, és a kereskedésekben is ezzel az elnevezéssel bukkan fel a sportos kisautó.
A tanulmány elkészítéséhez a Suzuki motorsport-részlegétől is átvettek néhány ötletet, főleg a GSX-R 1000-re támaszkodtak. Az első illusztráción látható autó valószínűleg köszönőviszonyban sincs a leendő szériaváltozattal, mintha eleve az előző generációból készült volna, de Pekingig még van idejük a tervezőknek.
Tekintettel a Volkswagen jelentős tulajdonrészére a Suzukiban, elképzelhető, hogy az új Swift Sportba valamelyik 1,4-es turbós-kompresszoros motort szerelik, leginkább a 180 lóerős változat felbukkanására van esély. Akár a hétfokozatú DSG-váltót is megkaphatja a Swift.
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/garazs/2010/10/13/tavasszal-debutal-az-uj-suzuki-swift-sport/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





