Garázs
Még mindig Schumi a kedvenc
Egy hamarosan nyilvánosságra kerülő közvélemény-kutatás szerint a hétszeres világbajnok Michael Schumacher a legnépszerűbb F1-pilóta. A FOTA nem csak erre volt kíváncsi.
A csapatok szövetsége február elején közvélemény-kutatásba kezdett annak kiderítésére, hogy a nézők milyen változtatásokat támogatnának egy jobb és látványosabb Forma-1-ért. Világszerte 90 ezer rajongó töltötte ki a FOTA és a száguldó cirkusz menedzsmentje által kidolgozott kérdőívet.
A szonda pontos eredményei egyelőre még nem ismeretesek, a Marca azt viszont már megszellőztette, hogy a pilóták közül 19,5 százalékkal a visszatérő Michael Schumacher a leghíresebb és legnépszerűbb. A Ferrarit – hároméves pihenő után – Mercedesre cserélő német klasszist a maranellóiak aktuális üdvöskéje, a „csak” kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso követi 9,7 százalékkal, a képzeletbeli dobogó harmadik fokán a (honnan máshonnan, hát a Ferraritól) a WRC-be ralizni távozó finn Kimi Räikkönen tanyázik.
„A kutatás tapasztalatait a FOTA nemsokára nyilvánosságra hozza, és igyekszik segíteni annak eldöntésében, milyen változtatásokra van szükség egy jobb és látványosabb F1-ért. Köszönet mindenkinek, aki részt vett a közvélemény-kutatásban, és kitöltötte a kérdőívet.”
[fbcomments url="https://www.technokrata.hu/garazs/2010/03/23/meg-mindig-schumi-a-kedvenc/" width="800" count="off" num="3" countmsg=""]





