Connect with us

Hirdetés

technokrata

Felpörög az etikus hackervilág

Laptop

Felpörög az etikus hackervilág

2011. szeptember 17-18-án újra itt a Hacktivity, Kelet-Közép-Európa legnagyobb hackerkonferenciája, ezúttal a Millenárison. Az esemény két napján igazi fesztiválhangulat várható, előadások, workshopok, játékok, a The Global CyberLympics Közép-Kelet-Európai döntője, hardver hacking, esti buli és 1000+ hacker a világ minden részéről!

Idén nyolcadik alkalommal kerül sor a mára már teljes mértékben nemzetközi Hacktivity-re, amely a legrégebbi független hazai IT biztonsági rendezvény. Az előadók között, ahogy már megszokhattuk, az információbiztonsági szakma legrangosabb képviselőit találjuk. Az előadási jogért évek óta pályázni kell, a Hacktivity-n előadni komoly szakmai rangnak számít. Idén 15 országból több mint 60 pályázat érkezett be a programbizottsághoz, amelyből a legjobb 28-at választotta be a zsűri.

Az idei két keynote speaker, ahogyan eddig is, igazi sztár a maga területén. A szombati napot a magyar származású, Amerikában élő Szőr Péter nyitja meg, akit méltán nevezhetünk a vírusvédelem atyjának. A nemrég magyarul is megjelent könyve „A vírusvédelem művészete” 650 oldalas terjedelmének köszönhetően nem csupán tudományos súllyal bír, de a legátfogóbb mű, amelyet eddig a számítógépes vírusokról írtak. Szőr Péter a Veszprémi Egyetemen végzett informatikusként és 1990-es években megírta első saját Pasteur névre keresztelt vírusirtóját – amit akkoriban az OTP is használt-, majd 1996-ban Finnországba, a mai F-Secure elődjéhez került, majd 1999-ben a Symantec vezető mérnöke lett, végül a közelmúltban átigazolt a McAfee-hoz. A számítógépes vírusok kutatásával foglalkozó CARO (Computer AntiVirus Researcher’s Organization) szervezetben olyan szakemberekkel működött együtt, mint John McAfee, Mikko Hypponen vagy Eugene Kaspersky. Szőr Péter nevéhez több mint 40 újítás és szabadalom fűződik a vírusfelismerés és a behatolásvédelem terén.

A vasárnapi nyitóelőadó Raoul „Nobody” Chiesa Olaszországból, aki Európa legismertebb kiber hadviselési és bűnügyi szakértője. A nyolcvanas-kilencvenes években egyike volt az első olasz hackereknek, majd 1997-ben megalapította gyártófüggetlen biztonsági tanácsadó cégét, a @Mediaservice.net Srl-t. Raoul 2003 óta működik együtt az ENSZ “UNICRI” Interregionális és Bűn-és Igazságügyi Kutató Intézetével és 2010-ban beválasztották a 30 legjobb európai biztonsági szakértő közé, akik az ENISA (Európai Hálózat- és Információbiztonsági Ügynökség) igazgatóját segítik 2012-ig a PSG Érdekeltek Állandó Csoportjában.

Ám ezzel még közel sincs vége a külföldi előadók sorának. Vivek Ramachandran a securitytube.net alapítója Indiából érkezik, Joseph McCray Air Force veterán, az EC-Council többszörösen kitüntetett előadója az USA-ból, Ertunga Arsal, SAP szakértő és Alexander Kornbrust Oracle szakértő Németországból, Pavol Luptak a szlovákiai OWASP szervezet vezetője, Michele Orru a Royal Bank of Scotland betörési teszteket végző szakembere Olaszországból. Természetesen a rangos külföldi megszólalók mellett sok neves magyar előadónk is lesz. Közülük is kiemelnénk a Deloitte Zrt. biztonsági tanácsadóját, a Hackers Halted legjobb előadóját, Barta Csabát aki Computer Forensics témában fog előadást tartani, a szintén deloitte-os, nemzetközileg elismert adatbázis-biztonsági szakértőt, Tóth Lászlót, a kancellar.hu-tól Klock Lászlót a tavalyi Hacktivity Wargame győztesét, aki virtualizáció biztonsága témakörében végzett kutatásairól számol be valamint Bodor Pétert az ELTE docensét, aki a napjainkban egyre népszerűbb az emberek megtévesztésén alapú támadás és pszichológia kapcsolatáról ad majd elő.

Az előadásokon túl számos egyéb program is várja a résztvevőket. Interaktív hello workshopok, hardver hacking lockpicking azaz a roncsolásmentes zárnyitás és ardunio tesztelés témában, játékok: Wargame, CTF, hacker tanösvény, életre keltett ősrégi számítógépek, szombat esti fergeteges buli és idén először a Hacktivity 2011-en lesz a The Global CyberLympics Közép-Kelet-Európai döntője! Az idén induló, az EC‑Council által szervezett világméretű biztonsági versenyen 6 fős csapatok mérkőzhetnek meg a világ 7 régiójából, a győztesek pedig az Egyesült Államokban megrendezésre kerülő döntőbe kapnak meghívást.

A konferencián az IT biztonsági szakvizsgákkal (CISA, CISM, CISSP) rendelkező szakemberek úgynevezett CPE pontokat gyűjthetnek, amelyek a minősítésükhöz szükségesek. A szervezők idén a nagy érdeklődésre való tekintettel 1000-1200 érdeklődőre számítanak. A helyszín is megújult, idén a Millenáris B csarnokába várnak mindenkit profi infrastruktúrával, saját étteremmel, 4590nm-es területen, ahol két nagy és több kisebb termet alakítanak ki úgy, hogy a legnagyobb teremben egy időben 1000 fő is le tudjon ülni.



Szólj hozzá!

További Laptop

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

Hirdetés

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

LG

Smart home

Így képzelik el a magyarok az álomotthonukat

2024. március 20. szerda

Office

Foglalj helyet, hogy helyet foglalhass!

2024. március 13. szerda

Smart home

Okoskészülék vagy hagyományos háztartási gép?

2024. február 28. szerda
Hirdetés

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés