Connect with us

Rossi kiütötte Stonert

Garázs

MotoGP, Jerez, második menet. Eső, esések, helyi örömök.

A gyorsaságimotoros-világbajnokság második versenyét rendezték a hétvégén Spanyolországban, a jerezi pályán. A legények dolgát eső, csúszós-nedves aszfalt nehezítette.

A 125-ösöknél ismét (az ezúttal helyi menő) Terol győzött, méghozzá hatalmas fölénnyel. A Moto2-ben nyertes olasz Iannone miatt nem volt teljes a közönség öröme – a királykategóriában a Terolhoz hasonlóan hmcs Lorenzo diadalmaskodott.

A pole-ból rajtoló Stoner megszívta: Rossi előzte a második helyért, azonban elcsúszott és kiütötte. A Doktor folytatni tudta, az ausztrál nem. A kilencszeres világbajnok ducatis ötödikként pontokat szerzett, a hondás üres kézzel távozott. Vale bocsánatot kért (a kamerák előtt, khm), Casey elfogadta, versenybaleset, ez van.