technokrata

Wébernek sikerült

Garázs

Zengős címvédés az Európa-kupában. Füstbe ment Michelisz-terv.

Michelisz Norbert a 12. helyről kezdte a túraautó-világbajnokság (WTCC) első valenciai futamát – az időmérőn motorgondok hátráltatták a Zengő Dension Team dobogóra vágyó magyarját. A repülőrajtos versenyt aztán a címvédő, olasz Tarquini nyerte egy másik (gyári) dízel Seat Leonnal, második a francia Muller, harmadik a brit, szintén Chevrolet Cruze-t hajtó Huff lett. Michelisz a 11. pozícióban zárt. Rookie-szinten pedig a harmadikban a svájci Barth és a dán Nykjaer árnyákában.

Michelisz maga alatt

A második, már állórajtos meccsnek ennek megfelelően ugyanerről a helyről vágott neki, és 13 körrel később, a leintésnél a 12-es szám állt a neve mellett. Abszolút ponthoz nem jutott, viszont az újoncok különcsatájában – a svájci Barth balszerencséje okán – még növelni is tudta előnyét (Barth kiesett, Valencia előtt meg holtversenyben rakták az élen). Győzött a portugál Monteiro (Seat) a rettenet kiegyensúlyozott Yvan Muller és Tarquini előtt. Muller csöppet meglógott, Priaulx hátránya megduplázódott.