technokrata

Talmácsi Jerezben

Garázs

A gyorsasági motorosok másodjára Spanyolországban meccselnek.

A gyorsaságimotoros-világbajnoki szezon második futamát rendezik a hétvégén Jerezben. A Spanyol Nagydíj eredetileg harmadik házigazdája lett volna a 18 állomásos idei vb-nek, azonban a Japán GP vulkánfüstbe ment. Motegi-pótlás vélhetően ősszel, októberben lesz.

Az évadnyitó, villanyfényes katari versenyt a MotoGP-ben a címvédő Valentino Rossi (Yamaha) nyerte, a 250-es géposztályt felváltó Moto2-ben Talmácsi Gábor kilencedik lett. A 125-ösök között 2007-ben világbajnok, tavaly a királykategóriába is bepillantó magyar motoros joggal bízhat az előrelépésben, hiszen míg a blokk mindenkinél azonos (600-as Honda), az övével megegyező FTR-vázzal a spanyol Debón a második helyen végzett a losaili pályán.

Talma rövidesen a terepraliban (OB, Rábaköz Kupa, május 7-9.) is bemutatkozik (az exralis Benik Balázs már megtette), méghozzá oldalán menedzserével, Stefano Favaróval, az Opel Dakar Team színeiben.