Connect with us

Hirdetés

technokrata

Fiatal magyar rákkutatók világraszóló sikereket értek el

e-Egészségügy

Fiatal magyar rákkutatók világraszóló sikereket értek el

Itt a nagy lehetőség a startupok számára

Minden olyan startup, frissen induló vállalkozás, fejlesztő- és kutatócsoport pályázhat a Grants4Apps® Accelerator programra, amelynek van egy megvalósításra váró innovatív projektötlete az egészségügy területén. Tavaly fiatal magyar kutatók mesterséges intelligenciát alkalmazó rákterápiás megoldása találtatott a legjobbnak a Bayer mentorprogramjában.

 

foto di matti

foto di matti

Május 31-ig jelentkezhetnek a startupok a Bayer nemzetközi mentorprogramjába a https://www.grants4apps.com weboldalon keresztül. A Grants4Apps® Accelerator keretében olyan digitális egészségügy-profilú startupok pályázhatnak, amelyek szoftver- vagy hardverfejlesztései, technológiai projektjei hozzáadott valós értéket képviselnek a páciensek és orvosok számára is, és nagyban hozzájárulnak a betegek egészségi állapotának, életminőségének javításához, valamint elősegítik az egyes gyógyászati eljárások fejlődését.

 

Tavaly világszinten összesen 408, ebből hazánkból 9 pályázat érkezett be, amelyek közül nyertesként a 4 legjobb között végzett a Turbine formáció (http://turbine.ai/), így a magyar fiatalokból álló csapat részt vehetett a 100 napos mentorprogramban Berlinben.

A Turbine a rák biológiai működését szimulálja, mesterséges intelligencia segítségével meghatározva a leghatékonyabb, személyre szabott kezelési módokat.

A molekuláris biológusokból, mesterségesintelligencia-szakértőkből és bioinformatikusokból álló csapat 10 évnyi kutatómunkával fektette le a rendszer alapjait.

A korábban hónapokig tartó kísérleteket egy másodperc töredéke alatt elvégezve a Turbine új, hatékony megoldásokat képes találni a rák kezelésére, ezzel jelentősen lerövidíti a gyógyszerfejlesztés időtartamát és lehetővé teszi, hogy a klinikai gyógyszervizsgálatok után minél hatásosabb terápiák juthassanak el a betegekhez.

„Nagyon fontos számomra a Bayer Grants4Apps Accelerator programja számomra és külön öröm, hogy tavaly egy magyar startup cég, a Turbine került a legjobb 4 közé”

– mondta Kárpát Krisztina, a Bayer Hungária Kft. ügyvezető igazgatója.

kristof-szalay-turbine-cto

„A biológia kaotikus rendszer – pusztán az adatokból kiindulva nehéz megérteni és megjósolni a sejtekben zajló folyamatokat. A Turbine mesterséges intelligenciája milliónyi terápiás lehetőséget és molekuláris szintű változást próbál végig a sok ezer publikációból származó biológiai tényre alapuló sejtmodellen, hogy megtalálja a legpontosabb választ a gyógyszerkutatók kérdéseire”

– fogalmazott Szalay Kristóf Zsolt, a Turbine szimulált sejtmodelljének feltalálója.

szabolcs-nagy-turbine-ceo

„Azt reméljük, hogy a Turbine a gyógyszerfejlesztés folyamatának támogatásával hozzá tud járulni ahhoz, hogy a kutatók jelentősen gyorsabban juthassanak el a leghatásosabb rákgyógyítási módszerekhez”

– mondta Nagy Szabolcs, a Turbine ügyvezetője.

További e-Egészségügy

Hirdetés

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

Hirdetés

IoT-Magazin.hu

Hirdetés

Kütyük

Smart home

Így képzelik el a magyarok az álomotthonukat

2024. március 20. szerda

Office

Foglalj helyet, hogy helyet foglalhass!

2024. március 13. szerda

Smart home

Okoskészülék vagy hagyományos háztartási gép?

2024. február 28. szerda
owlet care babafigyelő

Smart home

OWLET CARE a magyarországi piacon!

2024. február 26. hétfő
Hirdetés

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés