Connect with us

technokrata

Robot világversenyen tarolt a szegedi ifjúság

Büszkeség

Robot világversenyen tarolt a szegedi ifjúság

Robot világversenyen tarolt a szegedi ifjúság

Kiemelkedően szerepelt a 7 magyar csapat Dániában, Aarhusban 2019. augusztus 1-4. között megrendezett World Robot Olympiad Barátságos Robotépítő és -programozó Világversenyen.

33 országból közel 150 csapat mérte össze tudását Regular és Open kategóriában az egyes korosztályokban.

Regular kategóriában idén először pilot program keretében a 2. napon külön kihívás elé néztek a csapattagok. A meglévő versenypályán kellett egy új feladatot megoldani, ehhez a csapatoknak a robotot át kellett építeni és újra kellett programozni a csapatvezető segítsége nélkül. A magyar csapatok nagyon jól szerepeltek, hiszen szinte a maximum pontszámot tudták elérni ebben az „ismeretlen” kihívásban is!
1. hely: Open Elementary (12 év alatti korosztály): Robotkutya, Csapattagok: Manai Delal, Scurrah Linda, Kaszás Tamás Felkészítő coach: Özvegy Judit, Iskola: SZTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szeged
3. hely: Open Junior (13-15 év közötti korosztály): Kiskutya, Csapattagok: Nyíri Kata Luca, Mihalik Sára, Labancz Barnabás Felkészítő coach: Kiss Róbert, Iskola: Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét
2. hely: Open Senior (16-19 év közötti korosztály): FRT Második MLet, Csapattagok: Umann Dávid, Tóth Ambrus, Albert Márton Felkészítő coach: Bácsi Sándor, Iskola: Fazekas Mihály Gimnázium, Budapest
1. hely: Regular WeDo (10 év alatti korosztály): WEDOstorms, Csapattagok: Molnár Veronika, Molnár Levente, Felkészítő coach: Molnár Zsolt, Iskola: Andreetti Károly Általános Iskola, Sóskút
8. hely: Regular Elementary (12 év alatti korosztály): Csillámpóni, Csapattagok: Vida Janka, Gombási Noémi Renáta, Farkas Laura, Felkészítő coach: Huma Erzsébet, Iskola: Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Oroszlány
7. hely: Regular Junior (13-15 év közötti korosztály): HTRoboTeam, Csapattagok: Sándor Bence, Sándor Máté, Happ Gergő, Felkészítő coach: Sándor Viktor, Iskola: Homoktövis Általános Iskola és Robotika és Tudás Alapítvány, Budapest
4. hely: Regular Senior (16-19 év közötti korosztály): Vörösfenyő, Csapattagok: Theisz Vilmos, Riba Dániel, Rákos Bendegúz Felkészítő coach: Buday Endre, Iskola: Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
Részletes eredmények ezen a linken érhetők el.
Legközelebbi megmérettetés a csapatoknak a 2019. november 8-10. között Győrben megrendezésre kerülő Világdöntő lesz, ahol ennek a létszámnak a háromszorosát látjuk vendégül és ahova minden érdeklődő ingyenesen ellátogathat.

További Büszkeség

Népszerű

Technokrata a Facebookon

Hirdetés
Hirdetés

Kütyük

Dotkom